
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Crimp |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 24 |
| Material | Brass |
| Packaging | Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Frequency | 125 kHz |
| Type | Integrated Circuit (IC) |
| Max Supply Voltage | 276 V |
| Min Supply Voltage | 70 V |
| Wire Gauge (Max) | 18 AWG |
| Wire Gauge (Min) | 16 AWG |
| Plating | Tin |
| Schedule B | 8542390000 |
Stock: 797
Distributors
pcbx
Unit Price$2.48266
Ext.Price$2.48266
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.48266 | $2.48266 |
| 10 | $2.34010 | $23.40100 |
| 25 | $2.20573 | $55.14325 |
| 50 | $2.07907 | $103.95350 |
| 100 | $1.94286 | $194.28600 |
| 300 | $1.81557 | $544.67100 |
| 500 | $1.69662 | $848.31000 |
| 1000 | $1.58547 | $1585.47000 |
| 3000 | $1.50647 | $4519.41000 |
| 5000 | $1.43139 | $7156.95000 |
